1 2 3

Pierwszy na rynku kocioł z podajnikiem dwutłokowym z certyfikatem EkoProjekt

Kocioł CARBO I z podajnikiem dwutłokowym na ekogroszek z certyfikatem EkoProjekt i 5 Klasą. Sprawdzony od kilkunastu lat, niezawodny podajnik paliwa, kompaktowa budowa, łatwy w czyszczeniu wymiennik, szeroki zakres mocy do wyboru (od 15 do 150 kW) to cechy, które pozwalają zaoferować kocioł spełniający wymagania wszystkich użytkowników. Najnowszy system DUAL AIR zastosowany w kotle CARBO I pozwala jeszcze lepiej spalać każdy ekogroszek.

4

 

Czyste powietrze

CARBO I już dzisiaj spełnia rygorystyczne wymagania EkoProjektu oraz 5 klasy. Dla użytkownika to pewność, że kocioł dzięki wysokiej, potwierdzonej sprawności jest oszczędny i jest przyjazny dla środowiska.

Dodatkowo spełnia wszekie wymogi do programu „CZYSTE POWIETRZE”. W praktyce każdy może starać się o dotację na zakup takiego kotła.

 

System Dual AIR!

Tylko u nas! System Dual AIR to  w praktyce niezależne sterowanie obiegów powietrza: pierwotnego i wtórnego. Pozwala do na precyzyjne dostosowanie parametrów palnika do aktualnego paliwa. Lepsze spalanie każdego rodzaju ekogroszku, w tym łatwiejsze spalanie paliwa z tendencją do spiekania się.

5

Przekrój kotła CARBO I

Podajnik dwutłokowy

Początek naszego podajnika to 2003 r. W chwili obecnej to dopracowana oraz niezawdona konstrukcja wyróżniająca sie na tle innych podobnych rozwiązań.  Pracuje w tysiącach kotłów.  W wersji dla kotłów w 5 klasie niemal bezgłośny (pracuje kilkukrotnie ciszej niż podajnik ślimakowy).

♦ Zabezpieczenie przed cofaniem się żaru

100% zabezpieczenie przed cofaniem się żaru, nawet w przypadku zaniku zasilania. Dolna szuflada po podaniu paliwa zamyka komorę spalania uniemożliwiając cofnięcie się żaru. Dodatkowo między górną a dolną szufladą nie ma ciągłości paliwa.

♦ Cicha praca

Małe opory podawania paliwa i wielostopniowy motoreduktor powoduje, że mamy do czynienia z jednym z najbardziej wyciszonych podajników.

♦ Łatwy dostęp

Klapka rewizyjna między zasobnikiem a kotłem pozwala na odblokowanie podajnika (na wypadek ciała obcego w paliwie), bez usuwania paliwa i demontażu zasobnika.

 Niezawodne rozwiązania

Podajnik napędzany jest motoredktorem fimy NORD, co zapewnia wieloletnią i bezawaryjną pracę.

♦ Prosty serwis

Wszystkie elementy napędzające szuflady umieszczone są na zewnątrz podajnika. Dzięki temu nie są narażone na kontakt  z paliwem ,pył, temperaturę. Jednocześnie zapewniają łatwy i dogodny serwis.

7

8

Dostępne wersje kotła CARBO 1