1

2

3

 

I-BIO to nowy kocioł peletowy w ofercie naszej firmy. Kocioł wyposażony jest w palnik do spalania peletu o średnicach 6 i 8 mm, automatyczną rorozpalarkę i zasobnik na 400kg peletu.

 

Wyznaczamy standardy

Kocioł I-BIO spełnia wymagania 5 klasy zgodnie normą PN-EN 303-5:2015, czyli najwyższej obecnie normy sprawnościowo-emisyjnej.

Wybiegając jednak w przyszłość, kocioł spełnia wymagania unijnego projektu Eco-Design, normy która zacznie obowiązywać w całej Unii Europejskiej od 2020r.

Najwyższa efektywność

Kocioł I-BIO posiada klasę efektywności energetycznej A++. Jest to w praktyce najwyższa obecnie klasa energetyczna spośród kotłów na biomasę.

 

 

Dlaczego kocioł I-BIO?


Pelet – naturalne ciepło

Biomasa drzewna w postaci peletu to paliwo w 100% odnawialne i ekologiczne. Zawartość popiołu z peletu drzewnego wynosi maksymalnie 0,5%. W zdecydowanej większości pelet sprzedawany jest w workach 15 lub 20 kg, co ułatwia przechowywanie i zasyp do kotła.

Najwyższa sprawność

Wysokiej klasy palnik oraz rozbudowany wymiennik zapewniają wysoką sprawność kotła, wynoszącą 92%. Dzięku temu kocioł jest jeszcze bardziej oszczędny.

 

Wysoka jakość

Kocioł wykonany jest z najwyższej jakości materiałów. Wymiennik kotła jest zrobiony z atestowanej stali kotłowej o grubości 6mm. Komora spalania palnika wykonana jest ze stali kwaso i żaroodpornej. Rura podajnika paliwa i żmijka podające również wykonane są ze nierdzewnej.

 

Efektywne spalanie

Nad procesem spalania czuwa sterownik Compit BIOMAX 742G. Wbudowany algorytm automatycznego doboru mocy kotła pozwala na pracę w całym zakresie mocy roboczej bez ingerencji użytkownika w ustewienia palnika. Wbudowana zapalarka i zasobnik paliwa na 400 kg sprowadza obsługę przez użytkownika do absloutnego minimum.

Jeszcze więcej ciepła

Zawirowywacze umiesczone w pionowym wymienniku pomagają zatrzymać pyły w kotle oraz zwiększają sprawność kotła przez bardziej skuteczną wymianę ciepła.

 

Poziom paliwa

Wskaźnik poziomu paliwa pozwala monitorować poziom paliwa w zasobniku bez schodzenia do kotłowni. Informację o poziomie paliwa są dostępne m.in. na termostacie pokojowym NANO ONE lub poprzez moduł interenetowy I-NEXT

Sterowanie pogodowe

Czujnik temperatury zewnętrznej (wyposażenie standardowe) zapewnia opcję sterowania pogodowego, np. obiegu ogrzewania podłogowego. Edycja krzywej grzewczej pozwala na dostosowanie ustawień do swoich potrzeb. Zmierzoną temperaturę zewnętrzną można odczytać na termostacie pokojowym NANO ONE.

Ochrona

Kocioł I-bio objęty jest 5 latnią gwarancją na szczelność wymiennika. Na pozostałe podzespoły okres gwarancji wynosi 2 lata.


Pełna oferta

Kocioł I-BIO to typoszereg 6 jednostek o mocach od 15 do 150 kW. Nadaję się więc doskonale dla domów jednorodzinnych, jak również do domów wielorodzinnych, hal produkcyjnych, magazynów czy budynków użyteczności publicznej.

Dostępne modele kotła I-BIO: 15, 20, 25, 30, 50, 75, 150.

 

Palnik – serce kotła

15

♦ Obrotowa komora spalania

Dzięki ruchowi obrotowemu komora spalania oczyszcza się z popiołów i żużli, bez spadków mocy w trakcie pracy palnika.

♦ Rozdział powietrza na pierwotne i dopalające

To rozwiązanie powoduje wzrost efektywności spalanie przy jednoczesnym zredukowaniu emisji zanieczyszczeń.

♦ Bezszwowa komora spalania

Zapewnia brak naprężeń spawalniczych, które mogą przyczynić się do odkształceń i pęknięć komory, redukując przy tym konieczność jej serwisowania.

♦ Niezawodny sposób łożyskowania

Dzięki zastosowaniu opatentowanego sposoby łożyskowania, zostało zminimalizowane zużycie łożysk i możliwość zablokowania komory.

♦ Modułowa budowa palnika

Zapewnia szybki i prosty montaż oraz serwis.

16

Sterownik

 

Nowoczesny sterownik BIOMAX 742 z wyświetlaczem graficznym, intuicyjną obsługą oferuje w standardzie:

 • sterowanie obiegiem c.o.
 • sterowaniem obiegiem c.w.u.
 • funkcja ochrony powrotu z wykorzystaniem pompy obiegu c.w.u.
 • sterowanie obiegiem mieszacza 1 (sterowanie pompą obiegu mieszacza oraz siłownikiem)
 • sterowanie obiegiem mieszacza 2 (wymaga dokupienia modułu R803BB)
 • automatyczny dobór mocy kotła (dostosowanie mocy kotła do obciążenia)
 • sterowanie pogodowe z edycją krzywej grzewczej
 • współpracę z dowolnym termostatem pokojowym
 • współpracę z modułem internetowym I-NEXT oraz SOLATO
 • pracę z zegarem (strefy komfortowe i ekonomiczne)
 • wskaźnik poziomu paliwa
 • czujnik temperatury zewnętrznej

 

Moduły opcjonalne

NANO ONE

Dedykowany termostat pokojowy. Oprócz podstawowej funkcji termostatu, NANO ONE wyświetla podstawowe informacje o stanie kotła. Współpracuje z modułem internetowym I-NEXT

I-NEXT

Moduł internetowy zapewnia podgląd wszystkich parametrów kotła oraz możlwość edycji większości z nich. Z poziomu I-NEXT można monitorować i edytować parametry termostatu pokojowego NANO ONE

R803BB

Dodatkowy moduł mieszacza do kotła I-BIO. Zapewnia obsługę drugiego siłownika zaworu mieszającego oraz pompy obiegu mieszacza. Współpracuje z czujnikiem temperatury zewnętrznej, modułem internetowym oraz termostatem pokojowym.

Parametry

21

22

 

30

Kupując kocioł i-Bio możesz wybrać 1 z 3 zasobników.

Wersja L – zasobnik idealny do mniejszych kotłowni.

Wersja XXL – aż 500 l. pojemności.

Wersja XL – prawie tak duży jak XXL ale szerokość poniżej 70 cm pozwoli na wniesienie przez węższe drzwi.

Cena kotła się nie zmienia. Ty decydujesz z jakim zasobnikiem kupisz.

UWAGA: wersja zasobnika L może być zastosowana tylko do kotła i-Bio o mocach: 15, 20 i 25 kW

31

Dostępne wersje/przyłącza

32